ההבדלים בין הסוגים השונים של פרוכות הקיימות בשוק

ישנם כמה סוגים של יצור פרוכות לארון קודש, האחת כמו פעם, רקמה ידנית על בד בדרך כלל קטיפה, ובזה מתחלק לשניים, למעלה ולחסרון,
המעלה כשזו אמנית שידיה ידי זהב ויצירתה אטרקטיבית דווקא בכשרון ידיה, ולא דווקא בדיוק כמכונה.

החסרון הם אלו הרוקמות "הביתיות" שיודעים לרקום אבל לא "אמניות" אלא עושות חיקוי לדגמים קיימים, מה שמעלה אצל אמנית אצלה הוא חסרון,
משום שחוסר הדיוק בולט לעין, וההעתק לא דומה למקור וסימטריות לא תמיד מוקפדת. והבד מתכווץ ופעמים שנראה זול מדי.. המעלה שמחיר הפרוכת זולה יותר מרקמת אמנית ורקמת מכונה במפעל.

האופן השני ביצירת פרוכות לארון קודש הוא ברקמת מכונה דיגיטלית ובזה משתנה מעסק לעסק, ותלוי בגודל המכונה,
התהליך מתחיל בהדמיה שמבתצעת עבור הלקוח בצורה ממוחשבת, לאחר מכן עושים קבצים המכונים "קבצי דיגיטציה"  הם הקבצים שמכונת הרקמה יודעת לרקום, מכניסים את הבד למכונה ורוקמים בשלבים שכבות שכבות של רקמה, ומחליפים צבע כשצריך, פרוכות מושקעות יותר משולבות עם "אפליקציה" אלו הם שילובי בדים עם טקסטורות שונות שמעשירים את מראה הדגם ועוזרים גם בזה שהבד לא יתכווץ מעומס של רקמה.


לאחר מכן תופרים לבד הרקום בטנה וסרטים מהצדדים, עם פונפונים למטה ועל הכפורת במידה ויש,
ישנם המשלבים גם פונפונים גדולים שמעשירים את מראה הפרוכת, כמובן זה עניין של סגנון.


ההבדל בין פרוכת יקרה ללא יקרה הוא בדרך כלל בכמות התפרים שישנם בפרוכת, ובשפה המקצועית נקרא "זמן מכונה",
אבל זה טריקי משום שפעמים נראה שהפרוכת עמוסה ברקמה והמחיר שלה לעומת דגם אחר פחות וכך יתכן גם להפך,
וזאת משום שפעמים שניתן לרקום מודלים מחזוריים במכונה עם 8 ראשים מה שמקצר פי שמונה את "זמן המכונה" ולכן ניתן להוזיל בכך את עלות הפרוכת.

עוד דבר שיכול להשפיע על המחיר הוא שילובי בדים, ככל שיש יותר שילובי בדים בפרוכת זה יותר זמן עבודת בעל מקצוע,
צריך לגזור ידני ולהכניס מבודד, ספוג, לרקום מסביב.

לכן ככל שיש יותר צבעים ואזורים שיש בהם שילוב "אפליקציה" זה יכול לייקר את עלות הרקמה.

דבר האחרון שקשור לעלות הוא הבד, שעלותו היא פחות מ 20% מעלות הייצור אבל עדיין יותר בד יותר עלות, כמובן שככל שיש יותר בד יש יותר על מה לרקום ולכן השילוב ביניהם יוצר פרוכת יקרה יותר.

במתניה רוקמים במכונות 3 מטר על 2.5 מטר, מכונה משוכללת עם רמות דיוק גבוהות, ועוד מכונות בעלות 8 ראשים ליצור מהיר לדגמים מחזוריים, וצוות מיומן בעל וותק של 20 שנים בתחום.


הדגמים מקוריים של מתניה, כל חודש יוצא דגם חדש, כך שניתן למצוא אצלינו את רוב הסגנונות, וגם אם לא מצאתם ניתן לעשות דגם בהתאמה אישית.


והכי חשוב המחיר, בהתייחס לרמת הביצוע הגבוהה - המוצר המתקבל בסופו של דבר למחיר, יש איזון תחרותי בהחלט!
(אם יש לכם ספק בזה תבדקו תשאלו תשוו בין הדגמים, ואם לא הצלחתם להשוות תשאלו אותנו ונשמח להעיר תשומת לבכם לטיב המוצר מול המחיר שתשלמו עליו.

איך תולים את הפרוכת?

יש אפשרות במוט, יש אפשרות במסילת ווילון, זה תלוי מה מתאים למקום, (צרו קשר לקבל ייעוץ חינם) את החלק שקשור לפרוכת אנחנו נמסור לכם עם הפרוכת,
לתליה במוט - הטבעות יהיו מחוברות לפרוכת, למסילת ווילון - סרט כיווץ יהיה תפור לגב הפרוכת, ותקבלו ווי תליה לחיבור למסילה.
ישנו שיקול לכאן או לכאן בבחירת אופן התליה, טבעות יותר קל למשוך מצד לצד, (עדיף טבעות מעץ מאשר ברזל שהחיכוך שלהם נמוך) ומאידך מסילת ווילון היא דקה יותר דקורטיבית יותר והפרוכת נראית עליה יותר מתוחה.

למה פרוכת לבנה יקרה יותר ב 25%?

הסיבה לזה פשוטה, המכונה משומנת בגריז, והתנועה של המחטים פעמים שיורקת גריז, ובד לבן לא מתנקה מגריז, מה שהופך את מלאכת הרקמה למורכבת כי צריכים לרקום את הפרוכת עם כיסוי פלסטיק דק שלאחר הרקמה מסירים אותו בעבודת נמלים מבעד לתפרים

לקטלוג המלא של פרוכות לחץ כאן.

אם לא מצאת את הפרוכת שאתה אוהב אז פשוט כתוב לנו במייל מה אתה מחפש, ונשלח לך דגמים ישר למייל  [email protected]